Március 15-i ünnepi programok Székesfehérváron


2018. március 14., szerda

Megemlékezések és koszorúzások a székesfehérvári ’48-49-es emlékhelyeken

 

9.00 Jubál Károly-emléktábla (Jókai u. 16.)
Házigazda: Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium

9.00 ’48-as emlékmű (Halesz park)
Házigazda: Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

9.00 Bem József tábornok mellszobra (Feketehegy-Szárazréti Közösségi Ház, Farkasvermi út 2.)
Házigazda: Székesfehérvári Vörösmarty Mihály Általános Iskola Farkasvermi Úti Tagiskolája

10.00 Petőfi-emléktábla (Petőfi u.)
Házigazda: Székesfehérvári Szakképzési Centrum Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma

10.00 Rónay Jácint-emléktábla (Ady E. u.)
Házigazdák: Székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola, Városi Levéltár és Kutatóintézet, Városszépítő- és Védő Egyesület

11.00 Fekete Sas Szálló (Ady E. u.)
Házigazda: Ciszterci Szent István Gimnázium

11.00 Petőfi-szobor (János vitéz park)
Házigazda: Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium

12.00 Pelikán udvar (Kossuth u.)
Házigazda: Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola

12.00 Kodolányi János Főiskola (Szabadságharcos u.)
Házigazdák: Kodolányi János Főiskola és a Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium

 

15.30 Penna Regia díj átadása
Helyszín: Vörösmarty Színház kávézója
Köszöntőt mond és a díjat átadja: dr. Cser-Palkovics András polgármester

 

2018. március 15., csütörtök

 

Ünnepi programok

 

9.00–10.30 Huszártábor a Palotavárosban
               (Rác utca és Halász utca közti füves terület)
               Öltözet- és szerszámbemutató, lópatkolás, lovas bemutató, lovagoltatás és ágyúsimogató
               a Fehérvári Huszárok Egyesületével, valamint az I. András Király Lovagrenddel

9.00–17.00 József-napi vásár a Városház téren
               Kézművesek, őstermelők

9.00–17.00 Kreatív foglalkoztatók, népi ügyességi játékok

               Terembura Kulturális Egyesület
               Öltözz bajuszba! – Megidézzük a kor bajusz- és szakálldivatját

   Nagykátai Honvédtüzér Hagyományőrző Csapat

               M-ART kézműves műhelyek
               Gyékényparipa készítése – a ’48-as huszárok legendás hátasának megidézése gyékényből
               Csuhédíszes kokárda készítése – fonott csuhéval díszített nemzetiszín bokréta
               Fakard készítése – nemzetőr- és huszárszablya faragása
               Büröktrombita készítése,  ’48-as dalok tanulása

 Körhinta

 Óriás társasjáték

 Ólomkatona-öntés

 

10.15   A forradalom színei – ünnepi műsor a Városház téren
              Utcaszínházi előadás a Tóparti gimnázium művészeti osztályos diákjai, fehérvári diákok, néptáncosok, kórusok,
              hagyományőrzők részvételével. Rendező: Matuz János

11.00   Ünnepi megemlékezés a Városház téren
               Ünnepi beszédet mond:
               dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke
               dr. Cser-Palkovics András polgármester

               Koszorúzás a Fekete Sas Szállónál (Ady Endre u.)

13.00 és 16.00 Nagykátai Honvédtüzér Hagyományőrző Csapat
               Korhű ágyúk és a tüzérségi felszerelés bemutatója, közönségtalálkozó a Városháza előtt

14.00 Hangszerbemutató Varró Jánossal
               A Városháza Díszudvarának bejáratánál

15.00   A forradalom színei – ünnepi műsor a Városház téren
              Utcaszínházi előadás a Tóparti gimnázium művészeti osztályos diákjai, fehérvári diákok, néptáncosok, kórusok, 
              hagyományőrzők részvételével. Rendező: Matuz János


A forradalom színei

ünnepi műsor az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója tiszteletére

 

Szereplők:

Mesélők: Strasszer Domonkos és Ferenczy-Nagy Boglárka
Petőfi Sándor: Körmendi Kristóf
Jókai Mór: Nyári Ádám
Bulyovszki Gyula: Darkó Dániel
Irinyi József: Jenei Márton
Szendrey Júlia: Badi Rebeka
A Helytartótanács elnöke: Szűcs Dániel
Nyáry Pál: Borsányi Máté
Szekrényesy Endre, városkapitány: Molnár Krisztián
Landerer Jenő, nyomdatulajdonos: Nyári Zsolt
Glutsch, nyomdász: Juhász Áron
Rektor: Kovács Bence
Tanácsos 1.: Juhász Áron
Tanácsos 2.: Kovács Bence

Közreműködnek:
a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium 10., 11., 12. és 13. évfolyamának grafika és textil művészeti csoportjai (művésztanárok: Csala Sándor, Kovács Árpád, Pető Zsuzsa Aliz, Szabó Fruzsina és Végvári Beatrix), a gimnázium énekkara (kórusvezető: Varga Júlia),
a II. Rákóczi Ferenc, a Bory Jenő, a Kodolányi János, a Táncsics Mihály, a Teleki Blanka általános- és középiskolák diákjaiból álló Ifjú Nemzetőr alegység, Szegleti Tamás vezetésével,
az Ikarus Néptáncegyüttes, koreográfus: Marton János

Zenei vezető: Cserta Balázs

Hangmérnök: Bodonyi Krisztián

Írta és rendezte: Matuz János

 

 

HÍREK


Három szín, kilenc ruha, hét lány
Friss és fiatalos: ünnepi plakáttervek a diákoktól
A forradalom színei
A forradalom tablói
Forradalmi divatbemutató
Egy vers, három szín, tizenkét pont
 

Rólunk írták


 

 ESEMÉNYNAPTÁR

 

Share
Weboldalunk sütiket használ, melyek segítenek számunkra, hogy színvonalasabb szolgáltatás nyújthassunk látogatóinknak. Továbbá a weboldal egyes részein személyes adatok megadására is van lehetőség, melyek kezeléséről további tájékoztatásért kérjük, tekintse meg az adatvédelmi tájékoztatót.
Adatkezelési tájékoztató Hozzájárulok Nem járulok hozzá