RÉSZLETES PROGRAM

(A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják.)

 

Augusztus 10., péntek

20.30  A Székesfehérvári Királyi Napok ünnepélyes megnyitója
Az esemény díszvendége: Aros János, Sárospatak polgármestere
Közreműködik: az Alba Regia Táncegyesület, a Székesfehérvári Balett Színház, a Vox Mirabilis
Kamarakórus (vezényel: Zemlényi Katica), Szirtes Edina Mókus és zenésztársai, a középkori
furulyaegyüttes, a Bandiera zászlóforgatók, valamint a Koronázási Ünnepi Játékok óriásbábjai.
Narrátor: Bonfini szerepében Egyed Attila. Rendező: Majoros Róbert
A Fő utca történelmi fényvetítésének felkapcsolása
Helyszín: Városház tér (Esőhelyszín: Városháza, Díszterem)

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.30  3D-s épületvetítés
Zenés architekturális 3D-s épületvetítés a Székesfehérvári Járásbíróság épületén

21.40  Rock’n’roll Táncház
Szalonna és Bandája, valamint Ferenczi György és az Első Pesti Rackák lemezbemutató koncertje
Helyszín: Zichy színpad  (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

 

Augusztus 11., szombat

09.30  Az Osszárium ünnepélyes megnyitása, tiszteletadás virágelhelyezéssel
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
A megnyitót követően Rácz Piroska antropológus tart szakvezetést.
Az Osszárium ingyenesen megtekinthető augusztus 20-ig, naponta 9.00–20.00 óráig.

          Szakvezetések időpontjai:
Aug 11., szombat: a megnyitó után és 15.00
Aug. 12., vasárnap 15.00
Aug. 18., szombat 15.00
Aug. 19., vasárnap 15.00

10.00  Pénzverés és temetés: bevezetés két kiállításhoz – tudományos konferencia
Helyszín: Városháza, Díszterem

10.00–18.00 Szélkakas népi játszópark
          Helyszín: Országzászló tér
          Részletes program »

10.00–18.00 Levendula játszóház és alkotóműhely
          Helyszín: Városház tér, Szent János köz, Mátyás király-emlékmű
          Részletes program »

10.30–17.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál: Fejér megyei csoportok interaktív táncháza
10.30 A Galiba zenekar koncertje
11.30 Táncol”KODÓ” Táncegyüttes, Székesfehérvár – kísér a Galiba zenekar
12.30 Ikarus Senior Táncegyüttes, Székesfehérvár – kísér a Galiba zenekar
13.30 Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes, Dunaújváros
14.30 Csókavirág Népi Együttes, Sárbogárd – kísér a Szedtevette zenekar
15.30 Mezőföldi Népi Együttes, Alap – kísér a Szedtevette zenekar
Helyszín: Mátyás király-emlékmű

14.00  „..akit Jeruzsáleminek nevezünk” – II. András élete és uralkodása – kiállításmegnyitó
A tárlat december 31-ig látogatható
Helyszín: Szent István Király Múzeum, Fő utca 

18.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – A résztvevő csoportok felvonulása utcatánccal
Útvonal: Alba Plaza – Városház tér – Mátyás király-emlékmű

19.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Nyitó gála
Fellépők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó, Alba Regia Táncegyüttes
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Vörösmarty Színház)

21.00, 21.30, 22.00, 22.30  3D-s épületvetítés
Zenés architekturális 3D-s épületvetítés a Székesfehérvári Járásbíróság épületén

21.30  Nemzetközi folkest: FolkJam
Résztvevő csoportok: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

 

Augusztus 12., vasárnap

10.00–18.00 Szélkakas népi játszópark
          Helyszín: Országzászló tér
          Részletes program »

10.00–18.00 Levendula játszóház és alkotóműhely
          Helyszín: Városház tér, Szent János köz, Mátyás király-emlékmű
          Részletes program »

10.30–16.00  Királyi játéktér
A nemzetközi csoportok kultúrájukhoz kapcsolódó eszközös és táncos gyermekjátékokkal ismertetik meg a közönséget. Résztvevők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó
Helyszín: Mátyás király-emlékmű

17.00  Térzene a Belvárosban
A térzene lehetőséget nyújt a közönségnek, hogy jobban megismerhesse a nemzetközi együttesek kultúráját azok dallamain keresztül. Résztvevők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Indonézia
Helyszín: Mátyás király-emlékmű

18.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Görögország, India, Baskír Köztársaság és a Gödöllő
Táncegyüttes
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Musica Sacra – Rossini: Petite messe solennelle
További információ és jegyvásárlás: www.fehervariprogram.hu
(Esőnap: augusztus 13.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely

21.00, 21.30, 22.00, 22.30  3D-s épületvetítés
Zenés architekturális 3D-s épületvetítés a Székesfehérvári Járásbíróság épületén

21.30  Nemzetközi folkest
Résztvevők: Csehország, Jordánia, Indonézia, Bulgária
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

 

Augusztus 13., hétfő

11.00  Királyi játéktér
A nemzetközi csoportok kultúrájukhoz kapcsolódó eszközös és táncos gyermekjátékokkal ismertetik meg a közönséget.Résztvevők: Csehország, Görögország
Helyszín: Országzászló tér

17.00  Térzene a Belvárosban
A térzene lehetőséget nyújt a közönségnek, hogy jobban megismerhesse a nemzetközi együttesek kultúráját azok dallamain keresztül. Résztvevők: Csehország, India, Jordánia
Helyszín: Mátyás király-emlékmű

18.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Franciaország, Indonézia, Bulgária és az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.30  Nemzetközi folkest
Résztvevők: Görögország, India, Mexikó
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

 

Augusztus 14., kedd

11.00  Királyi játéktér
A nemzetközi csoportok kultúrájukhoz kapcsolódó eszközös és táncos gyermekjátékokkal ismertetik meg a közönséget. Résztvevők: Franciaország, India, Jordánia
Helyszín: Országzászló tér

17.00  Térzene a Belvárosban
A térzene lehetőséget nyújt a közönségnek, hogy jobban megismerhesse a nemzetközi együttesek kultúráját azok dallamain keresztül. Résztvevők: Franciaország, Görögország, Mexikó
Helyszín: Mátyás király-emlékmű

18.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
A Cimbaliband koncertje, a résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Csehország, Jordánia, Mexikó
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

18.00  Fogadalmi szentmise
A szentmise előtt 17.00 órától a Magyar Szent Család – Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre – ereklyéit ünnepélyesen átkísérik a Püspöki palotából a Szent Imre-templomba.
Helyszín: Szent Imre-templom

21.30  Nemzetközi folkest
Résztvevők: Franciaország, Baskír Köztársaság. A Góbé zenekar koncertje
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

 

Augusztus 15., szerda

16.00  Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj, Deák Dénes-díj és Deák Dénes-ösztöndíj ünnepélyes átadása
Helyszín:
Bory-vár, Elefántos udvar (Esőhelyszín: Bory-vár képtára)

18.00  Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmise
Helyszín: Szent Imre-templom

18.30  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Záró felvonulás
Útvonal: Táncház – Mészöly Géza utca – Mátyás király körút – Alba Plaza –  Városház tér – Fő utca – Zichy színpad

20.00  XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Záró gála
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó, Alba Regia Táncegyüttes
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Szárazréti Szabadtéri Színpad)

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

 

Augusztus 16., csütörtök

15.40–17.20  VI. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivál
Résztvevő zenekarok: MH Budapest Helyőrségi Zenekar, MH Debrecen Helyőrségi Zenekar, MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar, MH Tata Helyőrségi Zenekar
15.40 Katonazenekarok térzenéje a Virágóra előtt, a Mátyás király-emlékműnél, a Városház téren és az Alba Plaza előtti téren
16.00 Zenekarok bevonulása a Városház térre, nyitány, zenekarok szakalaki bemutatója (gyep-show)
17.20 Zenekarok elvonulása a Fő utcán a Zichy liget felé

17.00–18.15  Tour de Hongrie
17.30 Első áthaladás a célkapu alatt (Dózsa György út, Városi Rendőrkapitányság előtt)
17.45 Befutó 
kb. 17.45–18.15 Díjátadó ceremónia a Zichy színpadon
Helyszín: Dózsa György út, Zichy színpad

19.30  Magna Cum Laude
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

 

Augusztus 17., péntek

10.00–22.00  KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK

10.00–19.00     Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
Továbbá: Emese Park, várostrom, várépítés, lovagi torna, lovagi torna formakirakó, számszeríjas célba lövés, vadászkutya krokett, horgászat, nyulas-rókás golf, lovagteke, címerpajzs kirakó, iniciáléfestés Varga Gábor Farkassal és Nádi Bogival

10.00–22.00     Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
Továbbá: térbeli kavicsmozaik, középkori öltözet- és fegyverpróba. Óriásbábok papír miniatűrjei: gyűjthető, ragasztható – a tavalyi készlet kiegészíthető az idei két óriásbáb miniatűrjével

10.00–20.00     Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
Továbbá: királyi műhely – kézműves foglalkozások: keresztes pajzs, tőr, korona és illatzsák készítése, címertervezés; lovagképző, ügyességi lovagi pálya: vesszőparipa, mocsárjárás, teke, alagút, célbadobó, várfoglaló stb., királyi építő, virágkirakó, lovagkirakó

10.00–18.00     II. András nyomában (Országzászló tér)
Vármakett lányoknak – jelmezes beöltözéssel, vármakett fiúknak – párbajjal. Falovas ügyességi játék, egyensúlyozó és célba dobó játékok, fafaragás fafaragó mesterrel, a II. András korabeli Magyarország országrészeinek játékos megismerése térbeli kirakóval. Kézműves foglalkozás: Aranybulla készítése

10.00–19.00     Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)

10.00–18.00     Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)

10.00–18.00     Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)

10.00–18.00     Hagyományőrző lovas tábor (Zichy liget)

10.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
10.00  Hollóének Hungarica (Jósok sikátora)
10.00  Bandiera zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
10.00–11.30  Az I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
11.00  Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – II. András (Mátyás király-emlékmű)
11.00  Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
11.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
11.30  Musica Historica Régizene Együttes (Zichy liget)
13.00  Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
13.00–13.40  A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
13.30  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.00  Bourdon együttes (Jósok sikátora)
14.00–15.00  A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
14.30  Hamupipőke – az Ametist Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát  (Mátyás király-emlékmű)
15.00  Hollóének Hungarica, Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
15.00–15.30  A Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.30–16.00  A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap Történelmi Társaság bemutatói (Zichy liget)
16.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00  Pannon mesék: Az Aranybulla legendája, A rózsák legendája – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.30–17.00  A Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
17.00  A sündisznó – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
17.00  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
17.00  Musica Historica Régizene Együttes (Országzászló tér)
17.00–18.00  A Fehérvári Huszárok Egyesülete és a Váli Hunok bemutatói (III. Béla király tér)
17.00  Sub Rosa régizenei együttes (Jósok sikátora)
18.00  Szárnyas Sárkányok – Gólyalábas utcaszínházi térjáték (Városház tér)
18.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
18.30  Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
19.00  Világjáró marionettek – Sarkadi Bence marionettművész előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00  Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
19.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
20.30  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
21.30  Tűzvarázslók: aSerduS tűztánc (Mátyás király-emlékmű)
Részletes program »

18.00  Szent István-díj ünnepélyes átadása
Helyszín: Szent István Művelődési Ház

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00  Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
 

Augusztus 18., szombat

10.00–22.00  KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK

10.00–19.00     Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
Továbbá: Emese Park, várostrom, várépítés, lovagi torna, lovagi torna formakirakó, számszeríjas célba lövés, vadászkutya krokett, horgászat, nyulas-rókás golf, lovagteke, címerpajzs kirakó, iniciáléfestés Varga Gábor Farkassal és Nádi Bogival

10.00–22.00     Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
Továbbá: térbeli kavicsmozaik, középkori öltözet- és fegyverpróba. Óriásbábok papír miniatűrjei: gyűjthető, ragasztható – a tavalyi készlet kiegészíthető az idei két óriásbáb miniatűrjével

10.00–20.00     Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
Továbbá: királyi műhely – kézműves foglalkozások: keresztes pajzs, tőr, korona és illatzsák készítése, címertervezés; lovagképző, ügyességi lovagi pálya: vesszőparipa, mocsárjárás, teke, alagút, célbadobó, várfoglaló stb., királyi építő, virágkirakó, lovagkirakó

10.00–18.00     II. András nyomában (Országzászló tér)
Vármakett lányoknak – jelmezes beöltözéssel, vármakett fiúknak – párbajjal. Falovas ügyességi játék, egyensúlyozó és célba dobó játékok, fafaragás fafaragó mesterrel, a II. András korabeli Magyarország országrészeinek játékos megismerése térbeli kirakóval. Kézműves foglalkozás: Aranybulla készítése

10.00–19.00     Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)

10.00–18.00     Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)

10.00–18.00     Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)

10.00–18.00     Hagyományőrző lovas tábor (Zichy liget)

10.00  Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
10.00  Hollóének Hungarica és a Bandiera zászlóforgatók (Országzászló tér)
10.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
10.00–11.30  Az I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
11.00  Pulcinella kertészkedik – a Ziránó Színház előadása  (Mátyás király-emlékmű)
11.00  Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
11.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Országzászló tér)
11.30  Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Zichy liget)
13.00  Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
13.00–13.40  A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
13.30  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00  Musica Historica Régizene Együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
14.00  Bourdon együttes (Jósok sikátora)
14.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
14.00–15.00  A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
14.30  Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – II. András (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát  (Mátyás király-emlékmű)
15.00–15.30  A Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.30–16.00  A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap Történelmi Társaság bemutatói (Zichy liget)
16.00  Bourdon együttes (Jósok sikátora)
16.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00  Pannon mesék: Az Aranybulla legendája, A rózsák legendája – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.30–17.00  A Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
17.00–18.00  A Fehérvári Huszárok Egyesülete és a Váli Hunok bemutatói (III. Béla király tér)
17.00  Mátyás király szárnyai – a MárkusZínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00  Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
17.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Jósok sikátora)
17.00  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
17.00  Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
18.00  Szárnyas Sárkányok – Gólyalábas utcaszínházi térjáték (Városház tér)
18.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
18.30  Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
19.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.00  A sündisznó – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00  Hollóének Hungarica és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
20.30  Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
21.30  Tűzvarázslók: aSerduS gólyalábas tűztánc (Mátyás király-emlékmű)
Részletes program »

 

17.30  Borlovagrendek felvonulása és borrendi rendezvény a színpadon
Helyszín: Városház tér, Fő utca, Zichy színpad

19.30  Egy este New Yorkban
A Fehérvár Big Band showműsora, sztárvendégek: Pocsai Kriszta, Majsai Gábor, Farkas Gábor Gábriel és a BTS tánckara
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Koronázási Szertartásjáték: II. András – Csillaghullásban álmodó
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely 

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00  Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
 

Augusztus 19., vasárnap

10.00–22.00  KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK

10.00–19.00     Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
Továbbá: Emese Park, várostrom, várépítés, lovagi torna, lovagi torna formakirakó, számszeríjas célba lövés, vadászkutya krokett, horgászat, nyulas-rókás golf, lovagteke, címerpajzs kirakó, iniciáléfestés Varga Gábor Farkassal és Nádi Bogival

10.00–22.00     Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
Továbbá: térbeli kavicsmozaik, középkori öltözet- és fegyverpróba. Óriásbábok papír miniatűrjei: gyűjthető, ragasztható – a tavalyi készlet kiegészíthető az idei két óriásbáb miniatűrjével

10.00–20.00     Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
Továbbá: királyi műhely – kézműves foglalkozások: keresztes pajzs, tőr, korona és illatzsák készítése, címertervezés; lovagképző, ügyességi lovagi pálya: vesszőparipa, mocsárjárás, teke, alagút, célbadobó, várfoglaló stb., királyi építő, virágkirakó, lovagkirakó

10.00–18.00     II. András nyomában (Országzászló tér)
Vármakett lányoknak – jelmezes beöltözéssel, vármakett fiúknak – párbajjal. Falovas ügyességi játék, egyensúlyozó és célba dobó játékok, fafaragás fafaragó mesterrel, a II. András korabeli Magyarország országrészeinek játékos megismerése térbeli kirakóval. Kézműves foglalkozás: Aranybulla készítése

10.00–19.00     Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)

10.00–18.00     Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)

10.00–18.00     Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)

10.00–18.00     Hagyományőrző lovas tábor (Zichy liget)

10.00  Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
10.00  Hollóének Hungarica (Jósok sikátora)
10.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
10.00–11.30  Az I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
11.00  A sündisznó – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Mátyás király-emlékmű)
11.00  Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
11.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Országzászló tér)
11.30  Pavane zászlóforgatók (Zichy liget)
13.00–13.40  A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
13.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
13.00  Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
13.30  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00  Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
14.00  Bourdon együttes (Jósok sikátora)
14.00  Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
14.00–15.00  A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
14.30  A Békakirály – mesejáték, a Dvorák Patka Színház és a Pesti Magyar Színház koprodukciós előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00  Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
15.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát  (Mátyás király-emlékmű)
15.00–15.30  A Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.30–16.00  A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap Történelmi Társaság bemutatói (Zichy liget)
16.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
16.00  Sub Rosa régizenei együttes (Jósok sikátora)
16.00  Pannon mesék: Az Aranybulla legendája, A rózsák legendája – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.30–17.00  A Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
17.00  Wass Albert – Strausz Tünde: Erdők könyve – az Aranyszamár Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00  Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
17.00  Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
17.00  Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
17.00  Bourdon együttes (Jósok sikátora)
17.00–18.00  A Fehérvári Huszárok Egyesülete és a Váli Hunok bemutatói (III. Béla király tér)
18.00  Szárnyas Sárkányok – Gólyalábas utcaszínházi térjáték (Városház tér)
18.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
18.30  Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
19.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.00  Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – II. András (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00  Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
20.30  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
21.30  Tűzvarázslók: aSerduS középkori gólyalábas tűztánc (Mátyás király-emlékmű)
Részletes program »

15.00–24.00  27.  Öreghegyi Mulatság
Zenés-táncos színpadi programok, borrendek felvonulása, utcabál, tűzijáték
Helyszín: Bory tér
Részletes program: okh.aszmh.hu

19.30 Szabó Balázs Bandája
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Koronázási Szertartásjáték: II. András – Csillaghullásban álmodó
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00  Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
 

Augusztus 20., hétfő

10.00  „Dunán innen, Dunán túl” – Népművészeti Fesztivál
Bakony, Rábaköz, Galga-mente, Sárköz, Somogy tájegységek bemutatkozása: néphagyományok, viseletek, néptánc, népzene
Helyszín: Fő utca, Mátyás király-emlékmű, Országzászló tér

          Országzászló tér
10.00–12.00
Bakony: Gerence Hagyományőrző Néptáncegyüttes, Veszprém
13.00–15.00 Sárköz: Érsekcsanádi Bazsarózsa Néptáncegyüttes

Varkocs-szobor
11.00–13.00
Rábaköz: Kapuvár Néptáncegyüttes
14.00–16.00 Somogy: Zselic Táncegyüttes, Szenna

Városház tér, Szent István-emlékjel
12.00–14.00
Galga mente: Püspökhatvani Népi Együttes

Mátyás király-emlékmű
12.30–13.00
Bakony
13.30–14.00 Rábaköz
14.30–15.00 Galga mente
15.30–16.00 Sárköz
16.30–17.00 Somogy

Városház tér
10.00–18.00
A Fehérvári Kézművesek Egyesülete és a Fejér Megyei Népművészeti Egyesület bemutatói:
fazekasság, szövés, csipkeverés, varrás, hímzés, gyöngyfűzés, csuhé-szálasanyag megmunkálás, bőrözés, fafaragás

Fő utca, Szent István Király Múzeum előtt
10.00–18.00
Piros lábasos nosztalgiajáték

Mátyás király-emlékmű, árkádsor
10.00–18.00
Magyar népi gyermekjátékhangszer készítése
Szárduda készítése, gyermekdalok megszólaltatása

Országzászló tér
10.00–18.00
Kicsi a bors, de erős – parasztolimpia
Részletes program »

 

10.30  Szent István-napi ünnepi szentmise
A szentmisét bemutatja: Spányi Antal megyés püspök
Helyszín: Szent Imre-templom

17.00  Tiszteletadás Szent István szarkofágjánál
Ünnepi beszédet mond: dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke
Helyszín: Nemzeti Emlékhely 

17.00 Fehérvári királyok menete és Kárpát-medencei néptáncegyüttesek zarándoklata Szent István sírjához
Történelmi felvonulás az óriásbábokkal, a hagyományőrzőkkel és a Kárpát-medencei meghívott vendégekkel: Vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, Alba Regia Táncegyüttes, Miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes, Salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes
Útvonal: Koronás Park – Szabadságharcos út – Mátyás király körút – Fő utca – Városház tér – Szent István tér 
(Kedvezőtlen időjárás esetén a program elmarad.)

18.00  Ünnepi Közgyűlés
Ünnepi beszédet mond és Székesfehérvár kitüntetéseit átadja: dr. Cser-Palkovics András polgármester
Helyszín: Szent István tér (Esőhelyszín: Városháza Díszterme)

19.00  Táncra, magyar!
A Vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, az Alba Regia Táncegyüttes, a Miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes és a Salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes közös műsora, kísér a Galiba zenekar
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Vörösmarty Színház)

22.00 Ünnepi tűzijáték
Helyszín: Palotavárosi tavak (Szélsőséges időjárás esetén a tűzijátékot a Fehérvári Lecsófőző Vigasság idején rendezi meg a város.)

21.00–24.00  Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00  Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig

 

 

 

HÍREK


Együtt sétál az óriásbábokkal
II. András koronázása elevenedik meg a Nemzeti Emlékhelyen
A fénnyel és az épülettel játszik
Fényjátékok, hagyományok, történelmi hangulat
Szent Erzsébet kenyere
Art Cafe a Városház térről
Forgalomkorlátozás a Székesfehérvári Királyi Napok idején
Katonazene és szertartásjáték
Komoly- és könnyűzene a Királyi Napokon
 

Rólunk írták


 

 ESEMÉNYNAPTÁR

Share
Weboldalunk sütiket használ, melyek segítenek számunkra, hogy színvonalasabb szolgáltatás nyújthassunk látogatóinknak. Továbbá a weboldal egyes részein személyes adatok megadására is van lehetőség, melyek kezeléséről további tájékoztatásért kérjük, tekintse meg az adatvédelmi tájékoztatót.
Adatkezelési tájékoztató Hozzájárulok Nem járulok hozzá